Lista projektów:

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Ilość oddanych głosów: 2108
ikona - strona internetowa organizacji

www.gryfus.szczecin.pl

ikona - adres organizacji

ul. Szczerbcowa 1/U18

70-503 Szczecin

ikona - fb

facebook.com/gryfus.szczecin


Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

ul. Wendy 8 (start i meta zawodów na Łasztowni) Szczecin


Ultra Gryfus 2021 - 4. Turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Będzie to czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez wolontariuszy i miłośników turystyki rowerowej. Ultramaraton Gryfusa to projekt wpisujący się cele Fundacji w zakresie promocji turystyki rowerowej, Pomorza Zachodniego, aktywnego spędzania czasu. Maraton będzie polegał na przejechaniu przez uczestników na rowerze trasy obiegającej Zalew Szczeciński, czyli przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech. Dystans trasy: 250km. Na terenie Polski trasa przebiega przez sześć powiatów województwa zachodniopomorskiego: Szczecin, Świnoujście, Powiat Goleniowski (Gminy Stepnica i Goleniów), Powiat Kamieński (Gminy Międzyzdroje i Wolin), Powiat Policki (gmina Police). Zadaniem uczestników będzie również znalezienie i udokumentowanie fotograficzne wyznaczonych miejsc przez organizatorów - będą to atrakcje turystyczne. np wiatrak w Świnoujściu. Miejsce startu i meta będą miały miejsce na Łasztowni w Szczecinie (partnerem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.). Impreza jest kierowana do szerokiego kręgu rowerzystów od osób uprawiających amatorsko kolarstwo i ścigających się w zawodach szosowych przez osoby które jeżdżą z nami na coroczny objazd Zalewu, który trwa dni by spróbować zmierzyć się z tą trasą w jeden dzień do osób które chcą się zmierzyć po raz pierwszy z Zalewem. W sposób szczególny wydarzenie jest adresowane do mieszkańców Pomorza Zachodniego, ale biorą w nim udział także mieszkańcy innych wojewódzyw. Organizacja zawodów będzie spoczywać na osobach, które mają ogromne doświadczenie przy organizacji imprez rowerowych, osoby te w ramach wolontariatu stworzą sztab organizacyjny, przygotują i przeprowadzą ultramaraton. Będzie to grupa 20 osób członków i sympatyków Fundacji. Organizowana impreza będzie również angażować środowisko rowerowe Szczecina i miejscowości przez, które będzie przebiegać trasa maratonu do tworzenia punktów z wodą jak również miejsc z dopingiem.

Cel projektu

Organizacja wydarzenia sportowego - amatorskich zawodów kolarskich dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Promocja trasy wokół Zalewu Szczecińskiego i piękna Pomorza Zachodniego. Brakuje w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim tego typu wydarzeń. Promocja wolontariatu, bo wydarzenie organizowane jest przez wolontariuszy.

Opis korzyści

W maratonie weźmie udział od 200 do 300 uczestników. Poprzez media społecznościowe oraz media tradycyjne relacja dotrze do wielu tysięcy osób. Będzie to znacząca promocja Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.