Lista projektów:

Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury

Ilość oddanych głosów: 1262

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Szczecin, DDPS i KS Turkus Szczecin


Turkusowy Senior Bus

ikona - kwota grantu

grant 50 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Celem grantu jest usunięcie bariery komunikacyjnej dla niepełnosprawnych seniorów prawobrzeża Miasta Szczecin i umożliwienie im uczestniczenie w zajęciach DDPS Turkus poprzez zakup TURKUSOWEGO SENIOR BUSA dla niepełnosprawnych podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Ważne aby pojazd był przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, tak aby niepełnosprawność podopiecznego nie stanowiła kolejnej bariery. Turkusowy Senior Bus przywoziłby rano (od poniedziałku do piątku) wszystkich potrzebujących podopiecznych do ośrodka znajdującego się przy ul. Młodzieży Polskiej 28, po południu odwoził by podopiecznych do ich domów w prawobrzeżnej części miasta Szczecin.

Cel projektu

Celem grantu jest usunięcie bariery komunikacyjnej dla niepełnosprawnych seniorów prawobrzeża Miasta Szczecin i umożliwienie im uczestniczenie w zajęciach DDPS Turkus poprzez zakup TURKUSOWEGO SENIOR BUSA dla niepełnosprawnych podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Dzienny Dom Pomocy Społecznej Turkus to jedyny taki ośrodek na Prawobrzeżu Miasta Szczecin. Do naszego ośrodka uczęszczają seniorzy z całego Prawobrzeża. I pomimo tego, że nasz ośrodek znajduje się w Zdrojach, które nie jako są w centrum Prawobrzeża dojazd do nas z Dąbia, Bukowego, Kijewa, Jezierzyc czy Płoni wydaje się problematyczny dla osób, których sprawność przede wszystkim fizyczna , ale i poznawcza (zdarzają się pomyłki, że senior wsiada nie do tego autobusu co trzeba) jest nie lada wyzwaniem. Wielokrotnie seniorzy muszą się zmagać z wieloma trudnościami by do nas dotrzeć (są to bardzo często osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i mają ogromne trudności w przemieszczaniu się). Chciałyby jednak uczestniczyć w zajęciach w DDPS gdyż czują się samotne a tu oprócz ciekawych zajęć, treningów pamięci i innych funkcji poznawczych, terapii zajęciowej, gimnastyki mózgu, muzykoterapii, biblioterapii - nasi seniorzy otrzymują ciepły posiłek, wsparcie i pomoc (również fizjoterapeutyczną). Turkusowy Senior Bus rozwiązałby bardzo ważny problem dla naszych podopiecznych i potencjalnych przyszłych podopiecznych. Realizacja projektu usunęła by ogromną barierę i umożliwiłaby włączenie do życia społecznego, aktywizacji społecznej wielu seniorów (osoby potrzebujące) również te niepełnosprawne. Cel grantu o który się ubiegamy ma bardzo duże znaczenie dla naszych podopiecznych jest również przeciwdziałaniem skutkom izolacji społecznej na którą byli narażeni nasi podopieczni.

Opis korzyści

Zakup Busa umożliwi korzystanie z niego wszystkim potrzebującym seniorom z DDPS TURKUS. Byliby to przede wszystkim podopieczni DDPS Turkus czyli mieszkańcy Prawobrzeża miasta Szczecin. W chwili obecnej do ośrodka może uczęszczać 30 osób. Przynajmniej 12 osób ma orzeczenie o niepełnosprawności. Oczywiście sprawność, samopoczucie i kondycja fizyczna i poznawcza jest kwestią umowną i w kontekście naszych podopiecznych (seniorów 60+, najstarsza nasza podopieczna zamieszkująca sama na osiedlu Bukowym ma 98 lat) ulega bardzo szybkim zmianą. Obserwujemy skutki izolacji społecznej, której byli poddani nasi podopieczni i pomimo naszych działań w środowisku życia podopiecznych nie udało nam się w stu procentach zachować sprawności w różnych sferach życia wypracowanej na terapiach i zajęciach z naszymi podopiecznymi. Dużo pracy przed nami i naszymi seniorami dlatego pomoc w organizacji środka transportu dla tych wszystkich dzielnych i chętnych do aktywności ludzi byłaby nieoceniona, a wdzięczność członków SPBK i naszych seniorów ogromna.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.